12.03.2024
"Діти не читають (не хочуть.. не можуть) ! - такі нарікання часто чуємо від педагогів. І від батьків: "Весь час у телефоні, дитина книгу в руки не бере!" (цьому ще й електронні підручники "допомагають").
А що ми робимо для того, щоб зацікавити, спонукати читати з розумінням, висловлювати власну думку, конструктивно оцінювати свої можливості і ризики, керувати емоціями ? Чи вміємо самі насолоджуватися читанням художнього твору? Чи багато читаємо?
Вчителі зарубіжної літератури закладів Рівненської міської територіальної громади започаткували ПРОЄКТ "Наш заклад читає...", вибравши художній твір для ознайомлення і аналізу.
Нагадаємо, що проєкт передбачає наявність соціально значущого завдання, планування дій щодо розв'язання проблеми, створення продукту, що являє собою результат цієї діяльності, презентацію цього продукту.
Завдання ( формування компетентностей, зокрема читацької)- соціально значуще! Як вмотивувати здобувача освіти? Які дії вчителя і батьків? (пам"ятаємо про педагогіку партнерства).
Саме над цим працювали зарубіжники Рівненської міської територіальної громади та Білокриницької сільської ради, зустрівшись у РЛ 22, де своїм досвідом поділилися Н. Захарченко, М. Чеберяк і О. Горпинюк (РЛ 22), Т. Холодова і Г. Мазурок (РЛ 19), Р. Пасека (Квасилівський ліцей). Вони продемонстрували сучасні, оригінальні, цікаві для учнів, ефективні, перевірені на практиці форми організації діяльності, прийоми і методи роботи.
Особливо зацікавились зарубіжники відеороликом "Рівняни читають поезію зарубіжних авторів мовою оригіналу", презентацією фанфіків, буктрейлерами і кроссенсами, малюнками на піску, підготовкою коміксів, реклами та афіші, складанням асоціативних кластерів... І ще раз переконалися, що інсценізація за прочитаним твором, - ефективний вид діяльності.
Конкуренцію читанню складають комп' ютери і гаджети із закладеною в них розважальною індустрією. Проте педагоги знайшли і показали способи залучення сучасних ІКТ до формування ключових компетентностей.
Тетяна Крівцова