top of page

Впровадження психологічних хвилинок у навчально – виховний процес


МОН України радить вчителям проводити психологічні хвилинки під час уроку. Інформацію про це МОН опублікувало в листі про інструктивно – методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів від 12 вересня 2023 р.

Впровадження психологічних хвилинок у навчально – виховний процес

Впровадження психологічних хвилинок у навчально – виховний процес

 

МОН України радить вчителям проводити психологічні хвилинки під час уроку. Інформацію про це МОН опублікувало в листі про інструктивно – методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів від 12 вересня 2023 р.

Повномасштабна війна та її наслідки впливають на психічне здоров’я не лише дорослих, а й дітей. А тому педагогам під час уроків вкрай важливо спробувати зменшити негативний вплив стресу на здоров’я учнів.

Згідно з даними дослідження якості організації освітнього процесу в умовах війни за останній рік психологічний стан школярів погіршився. Майже вдвічі у порівнянні з початком лютого 2022 року збільшилася кількість учнів і учениць, які почуваються тривожно та напружено, у півтора рази – втомлено.

У МОН зазначають, що психологічні хвилинки допоможуть учням впоратися зі стресом і його наслідками, розслабитися, зняти емоційне напруження, відновити почуття безпеки та психоемоційного комфорту, емоційно налаштувати учнів на урок і роботу, відчути сприятливу для навчання атмосферу.

Регулярне впровадження психологічних хвилинок у зручний час і при слушній нагоді допоможе дітям стати більш спокійними, врівноваженими, а також дасть змогу краще зрозуміти свої почуття.

Водночас вчителі мають самі визначити, коли і у який час провести психологічну хвилинку. Для полегшення підготовки до такої форми роботи з дітьми у МОН радять використовувати навчально – методичний посібник «Психологічна хвилинка» (отримав гриф «Схвалено для використання у освітньому процесі» рішенням експертної комісії з психології та педагогіки від 01.03.2023, протокол № 1), що містить 108 коротких відеотренінгів від Дмитра Карпачова і Олени Адамової. 

Посібник розміщено за покликанням: https://www.youtube.com/playlist?list=PL4lmqF0LvYNEJk3uHhO9f7M8O6k7xH4Rb.

 

Дмитро Карпачов пропонує учням дихальні вправи, вправи для зняття паніки і тривоги, зняття напруження і розслаблення, посмішку, обійми та ін.

Олена Адамова презентує вправи батькам і дорослим для роботи з дітьми на уявлення себе твариною, рослиною, вправи для ніг і рук та розуміння своїх почуттів.

 

 Проект реалізується за підтримки чеської гуманітарної організації «Людина в біді» за фінансового сприяння Європейського союзу. Відеотренінги виготовлено Асоціацією інноваційної та цифрової освіти для Екосистеми психологічної допомоги у сфері освіти, яка реалізується в рамках Національної програми психологічного здоров’я та психосоціальної підтримки за ініціативи Першої Леді України Олени Зеленської, у співпраці з Міністерством освіти і науки України та ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

  • Facebook
bottom of page